Το ΚΕΠΕΑ Θέρμης επισκέφθηκε το Γενικό Λύκειο Λιτοχώρου.

Το ΓΕΛ Λιτοχώρου στις 19/10/2023 επισκέφθηκε το ΚΕΠΕΑ Θέρμης στο Λιβάδι Θεσαλονίκης, το πιο ορεινό χωριό του νομού της συμπρωτεύουσας. Οι μαθητές των τμημάτων Α1 και Α3 ξεναγήθηκαν στις εγκαταστάσεις του νέου ΚΕΠΕΑ και παρακολούθησαν το πρόγραμμα «Βιοποικιλότητα και παραδοσιακές καλλιέργειες». Οι μαθητές περπάτησαν στο δάσος βελανιδιάς και πεύκου της περιοχής γνωρίζοντας καλύτερα την ελληνική χλωρίδα και τη σημασία προστασίας αυτής. Ευχαριστούμε θερμά την παιδαγωγική ομάδα του ΚΕΠΕΑ Θέρμης που μας έδωσε την ευκαιρία να εκτιμήσουμε ιδιαίτερα την ανεκτίμητη προσφορά του δάσους.

Τους μαθητές συνόδευσαν οι εκπαιδευτικοί Χατζηαδάμου Βαλεντίνη (αρχηγός), Μιτρούλα Ασημίνα και Τζελίνη Μαρία (συνοδοί).