«Οι πρώτες βοήθειες στην Ψυχική Υγεία και η Διαχείριση του άγχους των εξετάσεων»

Την Δευτέρα 09 Μαΐου στις 18:00-20:00 πραγματοποιήθηκε ενημερωτική εκδήλωση που διοργάνωσε το ΓΕ.Λ. Λιτοχώρου σε συνεργασία με το Γυμνάσιο Λιτοχώρου στο πλαίσιο της «Σχολής Γονέων του ΓΕ.Λ. Λιτοχώρου» και της ενδοσχολικής επιμόρφωσης των εκπαιδευτικών. Ομιλήτρια ήταν η  Ψυχολόγος κ. Τσεντίδου Γλυκερία, η οποία υπηρετεί μεταξύ άλλων και στα δύο σχολεία, με θέμα:

«Οι πρώτες βοήθειες στην Ψυχική Υγεία και η Διαχείριση του άγχους των εξετάσεων».

20220509 181548 300x225 1

Η εκδήλωση πραγματοποιήθηκε  διαδικτυακά μέσω της πλατφόρμας webex. Την εκδήλωση παρακολούθησαν κηδεμόνες και εκπαιδευτικοί, οι οποίοι στη συνέχεια κατέθεσαν τις αγωνίες, τις απόψεις και τους προβληματισμούς τους σε μια πολλαπλώς γόνιμη συζήτηση. Το σχολείο ευχαριστεί τους γονείς που ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμά του στην τελευταία για την τρέχουσα σχολική χρονιά εκδήλωση της σχολής γονέων και ανανεώνει το ραντεβού μαζί τους για την επόμενη, με φρέσκες ιδέες και ενισχυμένη διάθεση συνεργασίας.