Έπαινος του ΓΕΛ Λιτοχώρου για την συμμετοχή του στον διαγωνισμό πειραμάτων της ΠΑΝ.Ε.Κ.Φ.Ε.

Ολοκληρώθηκε με επιτυχία ο μαθητικός διαγωνισμός πειραμάτων που διοργάνωσε η ΠΑΝ.Ε.Κ.Φ.Ε. για το σχολικό έτος 2021-2022.

Συμμετείχαν συνολικά 71 σχολικές μονάδες από όλη την Ελλάδα με 121 βιντεοσκοπημένα πειράματα Φυσικής, Χημείας και Βιολογίας. Συνολικά ενεπλάκησαν 460 μαθητές και 107 εκπαιδευτικοί. Οι δραστηριότητες αναδεικνύουν για άλλη μια φορά τη θεμελιώδη σημασία του πειράματος στη διδασκαλία των Φυσικών Επιστημών, παράλληλα με την αξία της ενεργούς συμμετοχής των μαθητών στην εκπαιδευτική διαδικασία.

Το βίντεο που υπέβαλλε το Λύκειό μας για τον Μαθητικό Διαγωνισμό Βιντεοσκοπημένων Πειραμάτων Φυσικών Επιστημών της ΠΑΝΕΚΦΕ

Το σχολείο μας βραβεύτηκε για τη συμμετοχή του.

Screenshot 2

Καθώς επίσης βραβεύτηκε ο καθηγητής Καμβίσιος Ευάγγελος και όλοι οι συμμετέχοντες μαθητές.

Συγχαρητήρια σε όλους τους συμμετέχοντες του διαγωνισμού!