ΑΓΙΑΣΜΟΣ ΣΤΟ ΓΕ.Λ. ΛΙΤΟΧΩΡΟΥ

Με ευχάριστη διάθεση χτύπησε το πρώτο κουδούνι στο ΓΕΛ Λιτοχώρου. Ο καθιερωμένος Αγιασμός για την έναρξη της σχολικής χρονιάς 2022-2023 πραγματοποιήθηκε την Δευτέρα 12-09-2022 στον αύλειο χώρο του σχολείου. Τον αγιασμό, που ήταν κοινός για τους μαθητές των δύο σχολικών μονάδων του συγκροτήματος, τέλεσε ο π. Άγγελος Γιαννίκης.

Παρέστησαν τιμώντας το σχολείο μας και ευχήθηκαν στη σχολική κοινότητα για τη νέα σχολική χρονιά, μετά τη σύντομη ομιλία της Διευθύντριας του σχολείου κ. Καραβίδα και τον χαιρετισμό της Διευθύντριας του Γυμνασίου κ. Δεληγιαννίδου, ο βουλευτής Πιερίας κ. Μπαραλιάκος, ο Δήμαρχος του Δήμου Δίου- Ολύμπου κ. Γερολιόλιος, η εντεταλμένη Σύμβουλος Παιδείας και Πρόεδρος της Σχολικής Επιτροπής κ Ζουρζούρα, η Συντονίστρια Εκπαιδευτικού Έργου Φιλολόγων και Παιδαγωγικής Eυθύνης του σχολείου μας κ. Αγγέλη, η πρώην Διευθύντρια της ΔΙ.Δ.Ε. Πιερίας κ. Τσιαργαλή και η Πρόεδρος του Δ. Σ. του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του σχολείου μας κ. Γαβριηλίδη. Ακολούθως διανεμήθηκαν τα σχολικά εγχειρίδια, δόθηκε πρόγραμμα μαθημάτων για τις επόμενες ημέρες και τα παιδιά αποχώρησαν από το σχολείο.